Dla kogo jest przeznaczony kurs?

• osób pasjonujących się zdrowym stylem życia i aktywnością fizyczną, które chciałyby rozpocząć pracę w zawodzie jako trener

• trenerów oraz trenerów motoryki ruchu

• fizjoterapeutów

• osób zajmujacych się propagowaniem zdrowego stylu życia, którzy wobec stale rosnących wyzwań i świadomości ćwiczących chcieliby udoskonalić swój warsztat pracy i otrzymać narzędzia do skutecznej i bezpiecznej pracy z podopiecznymi o różnych potrzebach

Celem szkolenia jest wielowymiarowe przygotowanie do efektywnej pracy w zawodzie trenera personalnego. Po ukończeniu szkolenia Trener Personalny Uczestnik:

• ma uporządkowaną wiedzę z zakresu świadomości ruchowej i żywieniowej pacjenta, wprawnej oceny sylwetki i wzorców ruchowych, wprowadzania odpowiednich ćwiczeń wraz z analizą postępów podopiecznego

• potrafi zidentyfikować potrzeby swoich klientów, samodzielnie opracować i prawidłowo przeprowadzić trening dostosowując jego poziom do sprawności ruchowej prezentowanej przez ćwiczącego

• ma umiejętność ciągłego podnoszenia własnych kwalifikacji oraz możliwość ukierunkowania przebiegu kariery w następujących kierunkach: specjalista treningu medycznego, dietetyk lub specjalista do spraw przygotowania motorycznego, rozumie znaczenie kompetencji interpersonalnych, pozwalających budować właściwe i długofalowe relacje z klientami.

Szkolenie zyskało akceptację Polskiego Związku Trenerów Personalnych, a co za tym idzie poparcie toku nauczania przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, będące dowodem na wysoką jakość i obiektywną wartość programu szkolenia.

Realizacja szkolenia we współpracy z

Mauricz.com Jakub Mauricz

Agenda szkolenia

 1. Podstawy dietetyki i suplementacji.
 2. Anatomia funkcjonalna, ocena posturalna, techniki mobilizacji.
 3. Fizjologia wysiłku fizycznego z elementami biomechaniki.
 4. Podstawy konstruowania planów treningowych w budowie sylwetki: modele FBW i treningu dzielonego (BPS – Body Part Split, PPS – Push Pull Squat)
 5. Technika i biomechanika ćwiczeń wielostawowych angażujących dolną połowę ciała: przysiad i martwy ciąg / strategie mobilizacji / ćwiczenia akcesoryjne.
 6. Trening kondycyjny jako nieodzowny element kształtowania sylwetki: trening obwodowy oraz zastosowanie ćwiczeń z użyciem masy ciała.
 7. Technika i biomechanika ćwiczeń wielostawowych angażujących górną połowę ciała: wyciskanie, wiosłowanie, podciąganie / strategie mobilizacji / ćwiczenia akcesoryjne.
 8. Metodyka treningu siłowego i jego odmiany.
 9. Techniki i najlepsze ćwiczenia na rozwój mięśni ramion oraz brzucha.
 10. Charakterystyka treningu interwałowego o wysokiej intensywności oraz ćwiczenia w podwieszeniu.
 11. Planowanie i rozwój ścieżki zawodowej trenera personalnego z elementami marketingu, personal brandingu oraz sprzedaży.
 12. EGZAMIN praktyczny i teoretyczny.

Trener

JAKUB MAURICZ

Mauricz.com

Najbardziej rozpoznawalna twarz dietetyki sportowej w Polsce. Trener, dietetyk, szkoleniowiec, dydaktyk. Specjalizuje się w dietetyce sportowej i suplementacji w sportach siłowych i siłowo-szybkościowych. Współautor sukcesów największych polskich gwiazd sceny MMA: mistrzyni UFC – Joanny Jędrzejczyk, mistrza KSW – Mameda Khalidova oraz Michała Materli, Izuagbe Ugonoha i wielu innych. Redaktor prowadzący magazynu Body Challenge. Autor wielu publikacji naukowych oraz artykułów publikowanych w czasopismach eksperckich, popularnonaukowych i lifestylowych.

Trener

MACIEJ BIELSKI

Trener, pedagog, szkoleniowiec, diet coach. Specjalista do spraw przygotowania motorycznego oraz metodyki treningowej Współzałożyciel pierwszego boxa crossfitowego w Trójmieście, trener przygotowania motorycznego Piotra Hallmana i Seahawks Gdynia/ Sopot american football team. Specjalizuje się w treningu siłowym, kondycyjnym oraz prehabilitacji i metodach mobilizacji układu ruchu. Autor artykułów na temat treningu motoryki w pismach: Trainer, Men's Health, Body Challenge.

Mauricz Training Center to miejsce wyjątkowe. Każde ze szkoleń jest dokładnie przeanalizowane, przemyślane i zaplanowane w najmniejszym detalu. Szkolenia z Mauricz Training Center pozwalają każdemu uczestnikowi budować kompetencje trenera, dietetyka czy fizjoterapeuty lub po prostu rozwijać się w swojej dyscyplinie sportowej.

Metody szkoleniowe

Poruszane zagadnienia poparte są konkretnymi przykładami, tak by każdy uczestnik mógł odzwierciedlić swoją sytuację.

Kurs jest opracowany na praktycznej i teoretycznej metodzie wykładowej.

Szczegółowe informacje o szkoleniu znajdują się na stronie Bazy Usług Rozwojowych

UWAGA Fundacja pomaga w pozyskaniu środków zewnętrznych na sfinansowanie szkolenia

Warszawa

Koszt szkolenia

2845,53 zł

+ 23% VAT

minimalna ilość uczestników 10 osób

 • 84 godz. szkoleniowych
 • Zaświadczenie

Szkolenie może być sfinansowane ze środków Unii Europejskiej.

Szkolenie jest w Bazie Usług Rozwojowych

Skontaktuj się z nami

+48 516 045 049

biuro@podkarpackafundacjarozwoju.pl

TOP